A Jobbik egykori roma képviselője lesz Gyurcsányék új politikai igazgatója
„Feri mostantól nem csak Szentesért dolgozik” – fogalmazott a DK elnöke.
Egy most megjelent könyv igyekszik választ adni a 2008-as gazdasági válság gerjesztette kérdésekre. Az Álomcsőd című interjú-kötet visszatérő motívuma, hogy Gyurcsány Ferenc rosszul kormányzott.
Az Álomcsőd című, júliusban megjelent könyvben tíz interjú van a 2008 őszén Magyarországra tört nagy gazdasági válságról. Martin József Péter és Várkonyi Iván interjúkötetének nem a leleplezés a célja, de a közgazdasághoz semmit sem konyító olvasók számára is befogadhatóan taglalja azt, hogy miért is került az ország oda, ahol most van. A könyvben magszólalók ABC sorrendben: Bajnai Gordon, Bogsch Erik, Demján Sándor, Farkas István, Felcsuti Péter, Heim Péter, Jaksity György, Kovács Árpád, Simor András és Surányi György. A szakemberek egyetlen dologban egyetértenek: a Gyurcsány-kormány utolsó hónapjainak teszetoszasága káros volt.
Az interjú-kötet nem eseménytörténet, hanem inkább okoskodások gyűjteménye. A válság okai világosan kirajzolódnak a több szempontú elemzésekből. A megszólalók többsége visszafogott önelégültséggel nyilatkozik, mindenki tudta hogy baj lesz, de sajnos senkire sem hallgattak azok, akiknek lépniük kellett volna. Egyedül Kovács Árpád volt ÁSZ-elnök jelezte, hogy lelkiismeretfurdalása van, mert nem kongatta jobban a vészharangot 2008 ősze előtt. Lényegében mind a tíz megszólaló jelzi, hogy „hiába mondtam, hogy baj lesz”, de „a politika” (itt általában Gyurcsány Ferencre gondolnak) nem hallgatott rájuk.
A legolvasmányosabb mindenképpen Demján Sándor interjúja, aki lényegében apokalipszist jósol, a nyugati világot a Római Birodalom végnapjaihoz hasonlítja, és érezhető indulattal beszél a mihaszna, termelő munkát nem végző értelmiségről. A magyar válság okainak és kezelésének firtatása mellett kifejezetten elméleti fejtegetések is olvashatók, például a válság nyomán oly hevesen lángoló „szabadabb piac vagy erősebb szabályozás kell-e” vita mentén.